Historia Firmy OMS Ocean Menagment Systems

Historia OMS - Ocean Management Systems

Firma Ocean Management Systems Inc. – powszechnie znana jako OMS, została założona w 1991 roku, w amerykańskiej miejscowości Montgomery w stanie Nowy Jork. Założycielem oraz pierwszym prezesem firmy był John M. Griffiths.

Dzięki wdrożeniu zaawansowanej technologii firma OMS zrewolucjonizowała rynek nurkowy, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i technicznym. Jako priorytet postawiono sobie inwestowanie w jakość oraz unowocześnienie profesjonalnego sprzętu nurkowego, wpływającego na poprawę bezpieczeństwa oraz świadomość nurka, przez cały czas przebywania pod wodą, na każdym etapie nurkowania.

OMS zbudował swoją pozycję także na inwestowaniu w produkcję butli stalowych, opatentowanych systemów wypornościowych, a także różnych rodzajów i systemów uprzęży. Wyżej wymienione produkty, a także wiele innych, były i wciąż są znane i rozpoznawalne w międzynarodowym przemyśle nurkowym, a wszystko to dzięki innowacyjnym projektom, a także wysokiej wytrzymałości, a co za tym idzie, również wyjątkowej trwałości sprzętu.

Od początku istnienia firma Ocean Management Systems Inc. poszukiwała kolejnych znaczących dystrybutorów swojego sprzętu i rozszerzała swoją sieć dystrybucji w kraju i za granicą. Rosnące zapotrzebowanie na sprzęt nurkowy wysokiej jakości oraz uznanie dla produktów sygnowanych logiem OMS, pozwoliło jej na trwałe wejść do grona liderów branży nurkowej.

Po 23 latach zarządzania firmą OMS, John M. Griffiths zdecydował się na wycofanie z biznesu. W wyniku tej decyzji doszło do pierwszego spotkania pomiędzy firmami oraz ich prezesami – BTS – Thomas Dederichs, DUI – Susan Long, Dick Long oraz CCR – Robert Jabłoński. Kolejne spotkanie przeprowadzone w maju 2014 r. miało na celu dalsze negocjacje oraz ustalenie szczegółów dotyczących porozumienia oraz przejęcia firmy OMS. W sierpniu 2014 r. nastąpiło oficjalne przejęcie firmy przez nową spółkę Ocean Management Systems GmbH z siedzibą w Monchengladbach.

Masz pytania zadzwoń – +48 343656509
prezesi
od lewej Susan Long, Dick Long - DUI, Thomas Dederichs-BTS, Robert Jabłoński CCR
Właściciele OMS
Poznaj nasze produkty Ściągnij najnowszy katalog

Inspired by Exploration

Firma Ocean Management Systems Inc. – powszechnie znana jako OMS, została założona w 1991 roku, w amerykańskiej miejscowości Montgomery w stanie Nowy Jork. Założycielem oraz pierwszym prezesem firmy był John M. Griffiths.