FAQ

FAQ

Porady ekspertów - jak dobrać odpowiedni sprzęt?

Twardość płetw należy dobrać względem swoich możliwości fizycznych, kondycji oraz typu prowadzonych nurkowań. Płetwy bardziej miękkie idealnie nadają się dla osób nieco słabszych, nurków rekreacyjnych i czy fotografów. Z kolei płetwy twardsze lepiej sprawdzą się u osób z dobrą kondycją, nurków technicznych i tam, gdzie potrzeba pokonać duże odległości.
Skrzydło powinniśmy dobrać pod względem typu prowadzonych nurkowań, specyfiki wybranej konfiguracji sprzętowej i co za tym idzie pojemności butli, z której będziemy korzystać.
Dobór butli jest determinowany naszymi parametrami fizycznymi oraz charakterystyką naszych nurkowań. Oprócz naszego indywidualnego zużycia powietrza, ważna jest również głębokość oraz czas nurkowania. Im dłuższe nurkowanie i większa głębokość, tym więcej powietrza będziemy potrzebować.
Maski nurkowe dostępne są zazwyczaj w jednym, uniwersalnym rozmiarze, a ich konstrukcja pozwala dopasować je do twarzy większości użytkowników. Jako jedyni na rynku posiadamy maskę Tattoo, która dostępna jest w dwóch rozmiarach – europejskim i azjatyckim, co pozwala dopasować ją do twarzy nawet bardzo drobnych osób, a także maskę Tribe, której silikon wyprofilowany jest w taki sposób, aby zapewnić szczelność w przypadku osób z zarostem.
To pytanie zadaje sobie wielu nurków na początku swojej drogi. Produkty OMS posiadają budowę modułową i wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy wyposażenia są ze sobą kompatybilne. Filozofią firmy, a także dominującym trendem na rynku jest obecnie zacieranie granic pomiędzy nurkowaniem rekreacyjnym oraz technicznym. Przebudowa zestawu dostosowanego do nurkowania z pojedynczą butlą w zestaw do nurkowania z twinsetem oraz butlami stage, zajmuje średnio wprawnemu nurkowi zaledwie kilkanaście minut. Należy jednak pamiętać, że worek musi posiadać odpowiednią pojemność
Maska nurkowa OMS Tribe, to świetny wybór dla osób szukających nie tylko sprzętu dobrego i niezawodnego, ale pozwalającego również na wyrażenie siebie. Niewielka bezramkowa konstrukcja dostępna jest w czterech kolorach – klasycznej czerni oraz znacznie bardziej wyrazistych Miami Blue, Lava Orange, Lizard Green, Ocean Blue, Speed Yellow, Indian Red.

Zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci z miłą chęcią odpowiedzą na każde twoje pytanie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące cię pytanie daj znać nasi eksperci napewno ci pomogą i doradzą. Jesteś klientem indywidualnym potrzebujesz porady w sprawie sprzętu napisz do nas a nasi eksperci napewno ci doradzą.

Adrian Żywiołek

Instruktor nurkowania
tel. +48 504 766 827

Artur Ksycki

Doradca Klienta
tel. +48 514 466 520

Przemek Włodarczyk

Doradca Klienta
tel. +48 511 491 509

Marek Adryan

Serwis Sprzętu
tel. +48 600 397 470