skrzydło hybrydowe 2.0

Ocean Management Systems większości nurków kojarzy się z pewnym niezwykle charakterystycznym czerwonym BCD z czarnymi gumkami bungee.

I nic dziwnego! Owe skrzydło bardzo wyróżniało się na tle innych i w wielu kręgach stało się sprzętem kultowym. To już jednak historia i dziś OMS w swojej ofercie posiada bardzo nowoczesne i niezwykle ciekawe systemy wypornościowe, a jednym z nich jest skrzydło hybrydowe DeepOcean 2.0. Jest to BCD wykonane w kształcie donut-a, które dzięki swojej uniwersalności może być używane zarówno w połączeniu z pojedynczą butlą, jak i z zestawem dwubutlowym, co niewątpliwie znajdzie uznanie w oczach nurków, którzy zapas powietrza zabieranego pod wodę dostosowują względem potrzeb wynikających z zaplanowanego nurkowania i nie widzą konieczności korzystania za każdym razem z twinsetu. Zewnętrzna część worka została wykonana z niezwykle wytrzymałego nylonu o grubości 1000 denierów oraz laminowanej wkładki TPU umieszczonej wewnątrz. Jej celem jest uniemożliwienie ewentualnego przebicia czy przetarcia, a także uchronienie przed niekorzystnym wpływem słonej wody oraz chloru.

skrzydło Deep Ocean 2.0

Nadmuchiwany pęcherz wewnętrzny wykonano z materiału poliuretanowego, którego szwy są zgrzane ultradźwiękowo. Całość posiada udźwig w zakresie 21.7–27 kg, który regulowany jest poprzez gumki bungee, ale tym razem zastosowane wewnątrz BCD. W Ocean Deep 2.0 mamy również system pasów, który zapobiega zawijaniu się skrzydła za ramiona nurka, zmniejszając w ten sposób opór oraz ryzyko zaplątania się. Całość jest kompatybilna z większością uprzęży dostępnych na rynku. Warto również wspomnieć, że BCD OMS Deep Ocean 2.0 dostępne jest aż w 9 wariantach kolorystycznych, co z pewnością pozwoli każdemu na zaspokojenie poczucia własnej estetyki i idealne dopasowanie do już posiadanego ekwipunku.

Źródło: Magazyn Divers24 nr 14/2020