Historia

Historia OMS - Ocean Management Systems
 
Firma Ocean Management Systems Inc. – powszechnie znana jako OMS, została założona w 1991 roku w Montgomery, Nowy York. Założycielem oraz prezesem firmy był John M. Griffiths.
 
Dzięki wdrożeniu wysoko zaawansowanej technologii, firma OMS zrewolucjonizowała rynek nurkowy zarówno na poziomie rekreacyjnym jak i technicznym. Firma skupiała się na inwestowaniu w jakość oraz unowocześnienie profesjonalnego sprzętu nurkowego, wpływającego na bezpieczeństwo oraz świadomość nurka przez cały czas przebywania pod wodą, na każdym etapie nurkowym. 
 
OMS zbudował swoją pozycję także na inwestowaniu w produkcję butli stalowych, opatentowanych systemów wypornościowych a także systemów i rodzajów uprzęży. Wyżej wymienione produkty OMS a także wiele innych, były i wciąż są znane i rozpoznawalne w międzynarodowym przemyśle nurkowym, dzięki innowacyjnym projektom a także wysokiej  wytrzymałości a co za tym idzie długiej trwałości i żywotności sprzętu. 
 
Przez cały okres trwania firma Ocean Management Systems Inc. rozszerzała oraz znajdywała kolejnych znaczących dystrybutorów swojego sprzętu w kraju a także na arenie międzynarodowej. Rosnące zapotrzebowanie na sprzęt nurkowy oraz uznanie marki OMS pozwoliło jej na wieloletni rozwój a co za tym idzie coraz lepsze prosperowanie firmy.
 
Po 23 latach zarządzania firmą OMS, John M. Griffiths zdecydował się na wycofanie z biznesu w wyniku czego doszło do pierwszego spotkania pomiędzy firmami oraz ich prezesami BTS - Thomas Dederichs, DUI - Susan Long, Dick Long oraz CCR - Robert Jabłoński. Kolejne spotkanie w maju 2014 miało na celu dalsze negocjacje oraz ustalenie szczegółów dotyczących porozumienia oraz przejęcia firmy OMS. W sierpniu 2014 nastąpiło oficjalne przejęcie firmy przez nową spółkę Ocean Management Systems GmbH z siedzibą w Monchengladbach.